معرفی انواع سنتور

by سنتور in آگوست 25, 2019

معرفی انواع سنتور

امروز در سایت سنتور به درخواست شما کاربران که از ما سوال کرده بودید انواع سنتور کدامند؟ و سنتور خوب چه ویژگی هایی  دارد؟ مطالبی مفید را برای شما آماده کردیم تا با مطالعه این مطلب در انتخاب و خرید سنتور اطلاعات جامع تری داشته باشید.

سنتور خوب چه ویژگی دارد؟

ب طور کلی برای خرید یک سنتور خوب باید سه ویژگی مهم را در نظر گرفت

_وضعیت ظاهری سنتور

_کیفیت و نوع چوبی که سنتور از آن ساخته شده

_کیفیت صدای سنتور

برندهای ساخت سنتور کدامند؟

سنتور سازی دست ساز که برای موسیقی ایرانی بسیار ارزشمند است. ما در ادامه به معرفی برخی از برندهای تولیدکننده سنتور می پردازیم.

ماهور
ماهان
عشقی
اوای مولانا

همچنین بخوانید: معرفی انواع گیتار

گران قیمت ترین و ارزان قیمت ترین سنتورها کدامند؟

در خرید سنتور قیمت آن باید جز اولویت های آخر باشد زیرا کارکرد و سلامت این ساز اصیل ایرانی مهم است و اگر از استادان سنتور در این مورد بگرسید قطعا همین جواب را از آنها نیز خواهید شنید. هنگام خرید سنتور باید دقت کنید که ساز مورد نظر شما دچار انحنا و تاب خوردگی نباشد. اما در یک اصل کلی و بر اساس چوب خته شده و نوع سنتور قیمتی تا حدود سه میلیون و ششصد هزار تومان دارد. 

معرفی انواع سنتور

معرفی انواع سنتور

سنتور چه انواعی دارد؟

با توجه به اینکه شما قصد خرید یک سنتور مبتدی یا حرفه ای را داشته باشید، بر روی انتخاب سنتور مورد نظر شما تاثیر زیادی د ارد. در ادامه انواع سنتور را معرفی میکنیم

سنتور سل کوک
سنتور لاکوک
سنتور 10 خرک
سنتور 11 خرک
سنتور 12 خرک
سنتور سی کوک 
سنتور کروماتیک
سنتور الکتریکی
سنتور کروماتیک بم
سنتور باس

جنس سنتور از چه جنسی می باشد؟

جنس بدنه ساز سنتور هم برای زیبایی ظاهری آن خیلی مهم است و هم در بازدهی صدا خیلی تاثیرگذار است. جنس بدنه سنتور اصولا از

 چوب گردو
چوب افرا
چوب ازاد
چوب فوفل

تهیه میشود. از آنجایی که چوب گردو نسبت به چوب درختهای دیگر بیشتر در دسترس است، از چوب درخت گردو برای ساختن ساز استفاده بیشتری میشود. بهترین نوع چوب گردو نیز متعلق به مناطق سردسیر است. همینطور جنس گوشی کوک ساز سنتور از فولاد، استیل یا کروم می باشد.

سنتور چه رنگ هایی دارد؟

سنتور یک ساز اصیل ایرانی است که قدمت زیادی دارد و بدنه ان از چوب است و اصولا رنگ بندی آن در سه رنگ قهوه ای، قهوه ای تیره و قهوه ای روشن است.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید با کمک گرفتن از راهکارهای شناخت سنتور خوب، از خرید و استفاده از ساز سنتور خود راضی باشید. اگر شما نیز در تولید و فروش سنتور فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت شما را نیز در این سایت اضافه کنیم. با اضافه شدن شما در این سایت کاربران بهتر و راحت تر می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات شما هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت های تخصصی مان قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید.

تماس با پشتیبانی در تلگرام

Poshtiban_site@

Leave a Reply